Jak szybko i efektywnie poprawić jakość snu dzięki hipnoterapii?

Jak poprawić jakość snu? Zadbaj o dobre nawyki

Kłopoty z zasypianiem lub częste wybudzanie się w nocy mogą mieć związek ze złymi nawykami. Dbając o higienę snu, łatwiej będzie zasnąć i przespać całą noc. Warto więc wprowadzić nowe przyzwyczajenia, takie jak:

  • Regularny harmonogram snu — chodzenie spać codziennie o tej samej porze, także w weekendy, pomoże utrzymać rutynę snu i sprawi, że naturalnie będziemy zmęczeni o określonej godzinie. W miarę możliwości warto rozważyć wprowadzenie systematycznego harmonogramu snu;
  • Spokojne środowisko snu — przed snem warto w sypialni zredukować hałas, światło i temperaturę, aby stworzyć przyjemne i wygodne miejsce do spania
  • Aktywność fizyczna – regularne ćwiczenia dotleniają organizm i pomagają zmęczyć organizm, zwiększając szanse na szybsze zaśnięcie.
  • Rezygnacja z drzemki – osoby, które mają tendencję do długich drzemek w ciągu dnia, powinny zmienić ten nawyk. Takie zachowanie może zaburzać proces zasypiania wieczorem.
  • Ograniczenie spożywanie jedzenia i picia przed snem — zjedzenie obfitej kolacji lub picie dużych ilości płynów przed snem może prowadzić do obciążenia żołądka i zaburzyć proces zasypiania.
  • Techniki relaksacyjne – osoby, które mają problemy z zasypianiem, przed snem powinny skoncentrować się na technikach relaksacyjnych, takich jak ćwiczenia oddechu czy medytacja. Na przyspieszenie uczucia senności może wpłynąć także wieczorne czytanie przy ciepłym świetle.

Jak poprawić jakość snu – suplementy diety

Poszukując sposobów na wsparcie jakości snu, można sięgnąć także po suplementy diety i zioła, takie jak:

  •        melisa;
  •        szyszki chmielu;
  •        melatonina;
  •        witamina B6.

Są to naturalne substancje wykazujące działanie wyciszające i regulujące układ nerwowy. Zioła można stosować w postaci herbatek, choć często stanowią składnik gotowych suplementów diety, wspomagających zasypianie. Takie środki są stosunkowo bezpieczne dla organizmu, choć nie zawsze skuteczne na dłuższą metę.

Co zrobić, gdy domowe sposoby nie pomagają?

Jeżeli pomimo zmiany nawyków i stosowania suplementów problemy ze snem nie mijają, warto skontaktować się ze specjalistą. Nowatorską metodą leczenia zaburzeń snu jest RTT®, czyli hipnoza terapeutyczna, która działa na poziomie podświadomości. Poprzez wprowadzenie pacjenta w stan relaksu terapeuta dociera do ograniczających programów, zapisanych w podświadomości, mogących zaburzać proces zasypiania i ciągłość snu. Metoda ta staje się coraz popularniejsza nie tylko dlatego, że wykazuje dużą skuteczność, ale też dlatego, że może pomóc na inne problemy życiowe, a przy tym nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Warto zadbać o dobrą jakość snu, ponieważ wypoczynek jest ważny dla ogólnego zdrowia każdego człowieka. Przedstawione powyżej techniki powinny pomóc pozbyć się problemów z zasypianiem, co z kolei wpłynie na lepszą kondycję zdrowotną i jakość życia. Zapraszam Cię do mojego gabinetu hipnoterapii na leczenie snu hipnozą.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *