Hipnoza regresyjna

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się hipnoterapia regresyjna. Już na samym początku należy podkreślić, że jest to forma terapii wykorzystująca techniki hipnozy. To metoda terapii, która pomaga pacjentom dotrzeć do wspomnień, które rzutują na teraźniejszość i jakość życia pacjenta. Hipnoza regresyjna pomaga przełamać schematy, co pozytywnie wpływa na życie pacjentów.

nina ambroziewicz hipnoterapia warszawa

Hipnoza regresyjna Warszawa – jak wygląda regresja hipnotyczna?

Hipnoterapia Warszawa w stylu regresyjnym to technika terapeutyczna, która wykorzystuje stan hipnozy, aby pomóc pacjentowi w odzyskaniu wspomnień i doświadczeń z przeszłości. Regresja hipnotyczna wprowadzana pacjenta w stan głębokiego relaksu i skupienia, co pozwala mu na łatwiejszy dostęp do podświadomości. W tym stanie pacjent może przypomnieć sobie wydarzenia, uczucia oraz swoje myśli z dzieciństwa, na bazie których umysł stworzył podświadome programy, które automatycznie odtwarzają się w każdego człowieka.

Jak hipnoza regresyjna pomaga w rozwiązywaniu problemów?

Uważa się, że wiele problemów psychologicznych, takich jak lęki, depresja, bezsenność lub bóle psychosomatyczne ma swoje korzenie w bolesnych zdarzeniach z przeszłości. Hipnoza regresyjna może pomóc w identyfikacji tych doświadczeń i przepracowaniu związanych z nimi negatywnych emocji oraz schematów czucia, myślenia i działania. Dzięki temu pacjent może spojrzeć na swoją przeszłość z innej perspektywy i nauczyć swój umysł w szybki i efektywny sposób wspierających programów dzięki, którym problem zostaje rozwiązany.

Kim jestem?

Nina Ambroziak Hipnoterapeuta

Cześć! Jesteś na mojej stronie, bo prawdopodobnie szukasz pomocy. Jeśli cierpisz na stany depresyjne lub masz diagnozę, to mogę Ci skutecznie pomóc poprzez hipnoterapię.

Sesje hipnozy prowadzę w gabinecie w Warszawie i online. Obejrzyj film, który dla Ciebie przygotowałam i poznaj mnie lepiej. Więcej informacji znajdziesz w sekcji „O mnie”.

Nie czekaj i sięgnij po pomoc

Zapisz się na bezpłatną konsultację, aby ustalić Twoją indywidualną strategię hipnoterapii regresyjnej.

Przebieg sesji hipnoterapii regresyjnej:

Hipnoterapia Depresji warszawa

Przykładowa sesja hipnoterapii regresyjnej w gabinecie w wygląda następująco:

 • Pierwsze spotkanie: Hipnoterapeuta przeprowadza z pacjentem wywiad, aby poznać jego problem i ustalić cele terapii.
 • Kolejne sesje: Hipnoterapeuta pomaga pacjentowi odnaleźć źródło problemu w przeszłości. Następnie pacjent przepracowuje traumatyczne wydarzenia, uwalniając negatywne emocje i zmieniając schematy myślowe.
 • Nagranie transformacyjne: W przypadku hipnoterapii metodą Rapid Transformational Therapy® klient otrzymuje dodatkowo transformujące nagranie, które wspiera w zapisywaniu nowych i korzystnych wzorców myślenia, czucia i działania.
 • Liczba sesji: Liczba sesji hipnoterapii regresyjnej jest uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj wystarczy kilka spotkań, aby osiągnąć znaczącą poprawę.

Teraz Twój ruch

Jeśli trudności emocjonalne wpływają na Twoje życie i szukasz wsparcia, zapraszam Cię do skorzystania z terapii regresyjnej. Razem możemy pracować nad odzyskaniem Twojego wewnętrznego spokoju i radości życia. Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na pierwszą sesję.

W czym mogę Ci pomóc?

Jeśli obserwujesz u siebie:

hipnoterapia stres warszawa

silny stres
dolegliwości fizyczne związane ze stresem

hipnoterapia stres warszawa

spadek motywacji
wypalenie zawodowe

hipnoterapia stres warszawa

lęk
rozdrażnienie, gniew
niskie poczucie własnej wartości

hipnoterapia stres warszawa

problemy z koncentracją, pamięcią
problemy ze snem
prokrastynację

Mam dla Ciebie skuteczne i efektywne rozwiązanie!

Jakie korzyści przynosi hipnoterapia regresyjna?

Proces hipnoterapii regresyjnej to emocjonalna podróż w głąb siebie. Korzyści z hipnoterapii regresyjnej online i stacjonarnie to m.in. 

 • Poprawa jakości życia i zdrowia psychicznego: Podczas sesji terapeutycznych pacjent może przyjrzeć się głębiej sobie i pracować nad swoją podświadomością. Pozwala to na zrozumienie schematów, którymi kierujemy się w życiu i dokonanie pożądanych zmian, co może prowadzić do poprawy samopoczucia, zmniejszenia lęku i stresu, a także znaczącego zwiększenia poczucia własnej wartości. Ważnym efektem terapii jest powrót do miłości własnej, która jest kluczem do spełnionego życia.
 • Praca nad emocjami i ich zrozumienie: Hipnoterapia regresyjna może pomóc w zidentyfikowaniu i zrozumieniu trudnych emocji, takich jak smutek, złość, wstyd czy lęk. Dzięki temu pacjent może w znacznym stopniu je uwolnić oraz zrozumieć mechanizm ich działania.
 • Poznanie siebie i zrozumienie swoich działań: Uświadomienie sobie, jak wydarzenia z przeszłości wpływają na nasze obecne życie, może przynieść wiele pozytywnych zmian. Może to prowadzić do zmiany zachowania, poprawy relacji z innymi ludźmi, a także zwiększenia poczucia sensu i celu życia.
 • Uwolnienie się od traum z przeszłości: Hipnoterapia regresyjna może pomóc w przepracowaniu traumatycznych doświadczeń z przeszłości, co pozwala na uwolnienie się od negatywnych emocji i schematów myślowych, które mogą mieć wpływ na nasze życie. Praca metodą RTT® obejmuje również wewnętrzne uzdrowienie relacji z rodzicami i najbliższymi osobami.

Hipnoterapia regresyjna Polska – czy to bezpieczne?

Hipnoterapia regresyjna prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego hipnoterapeutę jest bezpieczna. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do stosowania tej metody, m.in.:

 • Niepełnosprawność intelektualna: Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą mieć trudności ze zrozumieniem zasad hipnozy i współpracą z terapeutą.
 • Zaburzenia osobowości: U osób z silnymi zaburzeniami osobowości takimi jak schizofrenia, borderline lub choroba afektywny dwubiegunowa hipnoza regresyjna może nasilić objawy lub wywołać niepożądane reakcje.

W jakich problemach pomaga hipnoza regresyjna ?

Może ona być pomocna w leczeniu wielu problemów, m.in.:

 • Nerwica
 • Lęki
 • Depresja
 • Zaburzenia snu
 • Uzależnienia
 • Tiki
 • Fobie
 • Zaburzenia odżywiania (np. anoreksja)
 • Traumy
 • Niskie poczucie własnej wartości
 • Problemy w relacjach
 • Bóle psychosomatyczne

Należy zaznaczyć, że hipnoterapia regresyjna nie jest cudownym rozwiązaniem i nie zawsze działa w 100%. W niektórych przypadkach może być konieczne połączenie jej z innymi metodami terapeutycznymi w tym z farmakoterapią.

Hipnoza regresyjna – cena 

Ceny sesji hipnoterapii regresyjnej w Warszawie wahają się zazwyczaj od 300 do 800 zł za godzinę. Należy pamiętać, że hipnoterapia regresyjna nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej sprawdź zakładkę hipnoterapia regresyjna kontakt. 

W naszej ofercie dostępne są również:

Pierwsze spotkanie jest całkowicie za darmo. Jest to spotkanie konsultacyjne, podczas którego określamy Twoje potrzeby i ustalamy program leczenia. Na spotkaniu dowiesz się, ile sesji hipnozy potrzebujesz, aby depresja odpuściła. Konsultacja jest niezobowiązująca, tak więc możesz ze mną porozmawiać i mnie poznać. Później podejmiesz decyzję, czy chcesz ze mną pracować.

Zaprogramuj się na sukces!