Hipnoterapia bezsenności

Kłopoty z zasypianiem nie są chorobą samą w sobie, a odpowiedzią organizmu na aktualną sytuację życiową. Z bezsennością najczęściej zmagają się osoby, cierpiące na różne schorzenia, takie jak: cukrzycę, nadczynność tarczycy, zespół niespokojnych nóg czy reumatyzm. W moim gabinecie w Warszawie oferuję leczenie bezsenności hipnozą metodami RTT®, która jest bezinwazyjna i niezwykle skuteczna.

nina ambroziewicz hipnoterapia warszawa

Hipnoterapia bezsenności — zacznij w końcu spać, jak dziecko

Problemy z zasypianiem i kłopot z utrzymaniem ciągłości snu mogą dopaść każdą osobę, niezależnie od wieku. Takie zaburzenia powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, przyczyniając się do ciągłego uczucia zmęczenia, bólu głowy czy spadku koncentracji i efektywności. Dobrze wiesz, jak trudno pracować w takim stanie, a jeszcze trudniej się uczyć. W pracy nie możesz się skupić. Brakuje Ci kreatywności. W domu nie masz cierpliwości dla partnera i dla dzieci. Stąd już tylko krok do kryzysu.

Kim jestem?

Nina Ambroziak Hipnoterapeuta

Cześć! Jesteś na mojej stronie, bo prawdopodobnie szukasz pomocy. Jeśli cierpisz na stany depresyjne lub masz diagnozę, to mogę Ci skutecznie pomóc poprzez hipnoterapię.

Sesje hipnozy prowadzę w gabinecie w Warszawie i online. Obejrzyj film, który dla Ciebie przygotowałam i poznaj mnie lepiej. Więcej informacji znajdziesz w sekcji „O mnie”.

Nie czekaj i sięgnij po pomoc

Wiem, jak czasem trudno wstać z łóżka. Jak trudno jest Ci się skupić. Jak trudno Ci czerpać radość z codziennych zajęć i być kreatywnym w pracy. Jestem tu po to, aby Ci pomóc. Zapisz się na bezpłatną konsultację, aby ustalić Twoją indywidualną strategię hipnoterapii.

Przykładowa sesja hipnoterapii bezsenności

Hipnoterapia Depresji warszawa

Przykładowa sesja hipnoterapii bezsenności w gabinecie w wygląda następująco:

  • Terapia rozpoczyna się od rozmowy. Na wstępie zbieram informacje na temat przyczyn bezsenności pacjenta, jego objawów, oraz jego celów terapeutycznych.
  • Później wprowadzam pacjenta w stan hipnozy. W zależności od sytuacji wykorzystuję do tego różne techniki, takie jak wizualizacja, czy sugestie
  • W trakcie hipnozy podaję pacjentowi sugestie, które mają pomóc w osiągnięciu celu terapeutycznego. W przypadku bezsenności sugestie mogą dotyczyć:
    – Zmiany negatywnych przekonań i nawyków związanych ze snem.
    – Zmniejszenia stresu i lęku.
    – Poprawy jakości snu
  • Sesja hipnoterapii kończy się rozmową z pacjentem. Sprawdzam, czy pacjent jest zadowolony z sesji i czy rozumie, co należy dalej zrobić, aby osiągnąć cel terapeutyczny.

Teraz Twój ruch

Jeśli depresja wpływa na Twoje życie i szukasz wsparcia, zapraszam Cię do skorzystania z konsultacji hipnoterapeutycznej. Razem możemy pracować nad odzyskaniem Twojego wewnętrznego spokoju i radości życia. Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na pierwszą sesję.

W czym mogę Ci pomóc?

Jeśli obserwujesz u siebie:

hipnoterapia stres warszawa

silny stres
dolegliwości fizyczne związane ze stresem

hipnoterapia stres warszawa

spadek motywacji
wypalenie zawodowe

hipnoterapia stres warszawa

lęk
rozdrażnienie, gniew
niskie poczucie własnej wartości

hipnoterapia stres warszawa

problemy z koncentracją, pamięcią
problemy ze snem
prokrastynację

Mam dla Ciebie skuteczne i efektywne rozwiązanie!

Czy hipnoterapia bezsenności działa od razu? 

W większości przypadków problemy z zasypianiem mijają po wyeliminowaniu pierwotnej przyczyny ich wystąpienia. Leczenie bezsenności hipnoterapią RTT® ma na celu pomóc pacjentom odzyskać równowagę emocjonalną oraz wyeliminować stres, związany z trybem życia lub innymi chorobami. Wraz z tym poprawić jakość snu i ogólne samopoczucie, bo kiedy śpisz, wypoczywa Twój umysł i ciało. Hipnoza daje świetne rezultaty, jeśli chodzi o leczenie braku snu.

Jak terapia RTT® pomaga w leczeniu bezsenności?

Hipnoterapia bezsenności RTT® stanowi najłatwiejszy i najszybszy sposób dotarcia do umysłu podświadomego. To tam mieszczą się wszystkie uczucia i lęki, nad którymi na co dzień nie potrafimy zapanować. Stres i niepokój stanowią jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności. Dotyczą zarówno psychicznej, społecznej, jak i fizycznej sytuacji życiowej, i mogą mieć różne podłoże. 

Dotarcie do głębi świadomości poprzez hipnozę, połączoną z terapią kognitywno-behawioralną ułatwi zmianę przekonań i związanych z nimi emocji, które mogą być przyczyną problemów z zaśnięciem. Podczas sesji hipnoterapeutycznej RTT® w mózgu tworzą się nowe połączenia neuronowe, stymulujące naturalne procesy uzdrawiania, które pomagają w złagodzeniu stresu i uspokojeniu organizmu.

Czy musisz przygotować się jakoś do sesji hipnoterapii bezsenności?

Chcesz skorzystać z sesji hipnoterapii na bezsenność i zastanawiasz się, jak przygotować się do spotkania?

Zanim przyjdziesz do mojego gabinetu, przekażę Ci wszystkie potrzebne informacje. Przed samą sesją hipnoterapii postaraj się nie pić kawy. Postaraj się także rozluźnić. O nic więcej się nie martw, bo jestem po to, aby Ci pomóc. Podczas całego spotkania będziesz świadomy. Będziesz także wszystko pamiętać.

Jak wygląda sesja hipnozy?

Przed wprowadzeniem pacjenta w stan relaksacji dzięki, któremu możliwe jest dotarcie do podświadomości, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, na podstawie którego ustalany jest cały plan terapii. Bardzo ważne jest dokładne zdiagnozowanie problemu i chęć poprawy stanu emocjonalnego. Depresja to choroba, która wiąże się z zakłóceniem poprawnego funkcjonowania niektórych rejonów mózgu. Wprowadzenie w stan hipnozy ma na celu wywołanie odpowiednich emocji, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać równowagę chemiczną mózgu i zmienić sposób myślenia na bardziej pozytywny.

Ile kosztuje hipnoterapia bezsenności?

Pierwsze spotkanie jest całkowicie za darmo. Jest to spotkanie konsultacyjne, podczas którego określamy Twoje potrzeby i ustalamy program leczenia. Na spotkaniu dowiesz się, ile sesji hipnozy potrzebujesz, aby depresja odpuściła. Konsultacja jest niezobowiązująca, tak więc możesz ze mną porozmawiać i mnie poznać. Później podejmiesz decyzję, czy chcesz ze mną pracować.

Zaprogramuj się na sukces!