Sposoby na szybkie wzmocnienie poczucia własnej wartości

Jak niska samoocena wpływa na zdrowie?

Niska samoocena może mieć wpływ na funkcjonowanie człowieka, ponieważ bywa często przyczyną niepokoju, stresu, czasem nawet depresji. Wielokrotnie zdarza się, że osoba o niskiej samoocenie nie ma motywacji do działania, ponieważ wydaje jej się, że nie jest warta sukcesu. Zmieniając sposób myślenia o świecie i sobie samym, można skutecznie podnieść poczucie własnej wartości, a tym samym zredukować stres i zmniejszyć stany lękowe. Dlatego warto szukać skutecznych sposobów na wzmocnienie samooceny.

Techniki wzmacniające poczucie własnej wartości

Podniesienie samooceny może prowadzić do zwiększenia motywacji, produktywności i szczęścia, a to wiąże się ze znacznym podniesieniem poziomu życia. Zobaczmy, jakie są popularne techniki, wpływające na lepsze poczucie własnej wartości.

Dziennik wdzięczności

Dziennik wdzięczności to bardzo proste narzędzie, które może skutecznie wzmocnić samoocenę. Jest to nic innego, jak prosty dzienniczek (może być zwykły zeszyt, notes, blok karteczkowy), w którym należy zapisywać rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Jeżeli danego dnia zdarzyło się coś dobrego, obdarzmy daną rzecz wdzięcznością i wpiszmy ją do dzienniczka.

Zapisywanie rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, może pomóc nam dostrzec pozytywne aspekty naszego życia, co prowadzi do zwiększenia poczucia własnej wartości. Badania wykazały, że prowadzenie dziennika wdzięczności może poprawić nastrój, zmniejszyć stres i wpłynąć na pozytywne postrzeganie samego siebie.

Ćwiczenia wizualizacyjne

Jest to również bardzo prosty sposób, wymagający jedynie zaangażowania i chęci od osoby, która chce podnieść swoją samoocenę. Ćwiczenia polegają na wyobrażaniu sobie siebie po osiągnięciu wyznaczonych celów i spełnieniu marzeń. Poprzez wizualizację sukcesu można zredukować lęk o przyszłość i zwiększyć pewność siebie.

Ćwiczenia fizyczne

Jak aktywność fizyczna może pomóc w podniesieniu samooceny? Ruch nie tylko aktywuje endorfiny i poprawia nastrój, ale wzmocnienie kondycji i wymodelowanie sylwetki może wpłynąć na to, jak zaczniemy siebie odbierać. Kiedy w lustrze będzie widoczna zmiana, szybko zmieni się także nasze myślenie.

Hipnoza terapeutyczna jako sposób na podniesienie samooceny

Rapid Transformational Therapy® to nowoczesna metoda pracy z umysłem, która zawiera w sobie hipnozę. Terapeuta pracuje z pacjentem, wprowadzając go w stan relaksu, dzięki czemu zyskujemy dostęp do podświadomości , w której zapisane są przyczyny obniżonej samooceny.  Ponadto podczas hipnozy wzmacniane są pozytywne wzorce, mające wpłynąć na poczucie własnej wartości. Metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna i nie wykazuje skutków ubocznych, a przy tym charakteryzuje się wysoką skutecznością, przez co jest coraz częściej wybierana jako alternatywa lub wsparcie standardowej psychoterapii. Zapraszam Cię serdecznie do mojego gabinetu na sesje hipnozy, które wzmocnią Twoją pewność siebie.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *