Zmiana nawyków żywieniowych i utrata wagi przy użyciu hipnoterapii RTT

Wiele osób pragnie szczupłej sylwetki i chce zerwać ze złymi nawykami żywieniowymi, jednak same chęci nie wystarczą, ponieważ odchudzanie to złożony proces wymagający dużego zaangażowania i odpowiedniego nastawienia psychicznego. To właśnie ten drugi element często stanowi poważny problem, ponieważ odchudzanie kojarzy się z koniecznością rezygnacji z wielu przysmaków, przez co większość osób od początku postrzega to jako przykrą konieczność. Okazuje się, że już sama zmiana myślenia może być pomocna w skutecznym pozbyciu się złych nawyków żywieniowych i utracie wagi. W wypracowaniu odpowiednich zachowań może pomóc hipnoza terapeutyczna RTT. Jak to działa? Zobaczmy.

RTT jako forma terapii osób odchudzających się

Nadwaga i otyłość dlatego nazywane są chorobami cywilizacyjnymi, ponieważ wielokrotnie wynikają z trybu życia oraz różnych zaburzeń psychicznych. Nadmierne objadanie się bywa skutkiem stresu, a niewłaściwe nawyki żywieniowe często nabywa się jeszcze w dzieciństwie lub stanowią konsekwencje braku czasu na skupienie się na zdrowym odżywianiu. Walka z wieloletnimi przyzwyczajeniami bywa bardzo trudna, jednak nie jest niemożliwa. Motywację do poprawy jakości życia można znaleźć, korzystając z pomocy terapeuty.

Już dawno udowodniono, że psychoterapeuci mogą pomóc osobom, które mają problem z utratą wagi. Od niedawna coraz popularniejsza staje się alternatywa dla tradycyjnej psychoterapii, jaką jest hipnoterapia RTT, która łączy w sobie elementy hipnozy i terapii behawioralnej. W trakcie sesji terapeutycznej pacjent wprowadzany jest w stan hipnozy podczas której, wraz z pomocą terapeuty, ma szansę skonfrontować się ze swoją podświadomością. Według wielu specjalistów to właśnie w psychice leży podłoże nadmiernego objadania się skutkującego przybieraniem na wadze. W trakcie transu pacjent może zmierzyć się z negatywnymi przekonaniami, zachowaniami i nawykami, które stanowią przyczynę jego problemów z wagą. Terapeuta działa na poziomie podświadomości, odkrywając przed pacjentem władające nim schematy umysłu, które następnie zamienia na nowe pozytywne wzorce zachowań, które można wykorzystać w codziennym życiu.

Hipnoterapia RTT – potwierdzona metoda pracy z podświadomością

RTT to terapia hybrydowa, która łączy w sobie techniki NLP (neoroprogramowanie lingwistyczne), psychoterapię behawioralną oraz elementy hipnozy. Skuteczność tego rodzaju terapii polega na pracy z podświadomością. Podczas wprowadzenia pacjenta w trans terapeuta może pomóc w wypracowaniu nowych nawyków żywieniowych, a następnie dopracować je podczas rozmowy z pacjentem. Wysoka skuteczność RTT wynika z faktu, że  podczas hipnozy zwiększa się podatność pacjenta na sugestie, dzięki czemu łatwiej mu przyswoić nowe przyzwyczajenia.

Szybka Terapia Transformacyjna RTT znalazła swoje zastosowanie jako wsparcie procesu odchudzania. Jest to forma działania, która pomaga osiągnąć odpowiednie nastawienie i ułatwia zastąpienie niezdrowych nawyków żywieniowych tymi dobrymi, co przedkłada się na wyższą skuteczność w redukcji wagi. Zapraszam Cię do mojego gabinetu na hipnoterapię redukcji wagi.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *