RTT w pracy nad związkami: Rozwiązywanie konfliktów i poprawa relacji dzięki hipnoterapii

Związki to ważna część życia każdego człowieka. Nasze istnienie oparte jest na bliskich relacjach, które powinny pomagać nam przechodzić przez trudne chwile i radzić sobie z codziennymi problemami. Dbanie o relacje jest więc bardzo ważne, jeżeli chcemy zachować spokój i harmonię codzienności, jednak nie zawsze jest to tak łatwe, jak może się wydawać. W pracy nad związkami, w których pojawiają się problemy, może pomóc Szybka Terapia Transformacyjna RTT. Jak działa ta metoda i w jaki sposób wpływa na poprawę relacji z partnerem?

Na czym polega terapia RTT?

Skrót RTT pochodzi od angielskiej nazwy Rapid Transformational Therapy, czyli w tłumaczeniu Szybka Terapia Transformacyjna. Metoda ta została opracowana przez brytyjską terapeutkę Marisę Peer i opiera się na pracy z umysłem, łącząc w sobie hipnozę, hipnoterapię oraz terapię behawioralną. 

Sesja terapeutyczna RTT rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem i analizy problemu. W przypadku, gdy chodzi o naprawę relacji z partnerem, terapeuta wprowadza pacjenta w stan hipnozy, aby dotrzeć do sedna problemu i pomóc zrozumieć, jaka jest faktyczna przyczyna problemów w związku. Często podłożem trwania w toksycznej relacji lub częstych konfliktów z partnerem pomimo darzenia go uczuciem, są wydarzenia z przeszłości. Podczas wprowadzenia w trans klient ma szansę zmierzyć się z problemem na poziomie podświadomości i dotrzeć do przekonań i wydarzeń, które stanowią podłoże kłopotów w związku.

W jaki sposób RTT może pomóc w poprawie relacji?

W każdym związku od czasu do czasu zdarzają się spięcia. W większości przypadków konflikty udaje się rozwiązać i powrócić do normalnej relacji. Czasem jednak partnerzy nie potrafią się porozumieć, pomimo prób łagodzenia napięcia. Wśród najczęstszych problemów w związku można wyróżnić kwestie seksu, spędzania wolnego czasu, finansów, opiekę nad dziećmi czy relacje z teściami. Partnerzy, którzy nie są zadowoleni ze swojej relacji oraz tego, w jaki sposób rozwiązują konflikty, mogą zgłosić się na terapię RTT, która pomoże dotrzeć do przekonań i wzorców zachowań, mogących mieć duże znaczenie dla trudności w utrzymaniu dobrych stosunków z partnerem. Szybka Terapia Transformacyjna może być pomocna także w przypadku pozostawania w relacji z toksycznym partnerem. Podczas wprowadzenia pacjenta w trans terapeuta dociera do głębokich poziomów podświadomości i pomaga klientowi skonfrontować się z błędnymi przekonaniami o sobie samym lub partnerze. Często konflikty w związku wynikają z wydarzeń z przeszłości jednego lub obojga partnerów. Nierozwiązane sprawy mogą wpływać na to, jak zachowujemy się dzisiaj, a dzięki metodzie RTT można rozpracować problemy z poprzednich lat i zająć się naprawianiem aktualnych relacji.

Problem z ograniczającymi przekonaniami polega na tym, że często działają jako samospełniające się proroctwo. Osoby, które mają głęboko zakorzenione przekonania, że nie uda im się stworzyć dobrego związku, często mają problemy w relacjach z partnerem Terapia RTT ma za zadanie pozbycie się tych przekonań i wypracowanie nowych, zdrowszych dla pacjenta nawyków, które pomogą w budowaniu dobrych stosunków z bliską osobą. Zapraszam Cię na sesje hipnoterapii w Warszawie.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *