Jak wyeliminować ataki paniki dzięki nowatorskim metodom pracy z umysłem?

Powtarzające się ataki paniki często mają związek z traumatycznym wydarzeniem, które wystąpiło w przeszłości. Metody postępowania w trakcie ataku z czasem można sobie wypracować, jednak ważniejsze jest postępowanie w celu wyeliminowania ataków, czyli dojścia do takiej kondycji psychicznej, która pozwoli normalnie funkcjonować bez obaw o wystąpienie napadu lęku.

Co to jest atak paniki i czym się objawia?

Atak paniki to silny napad lęku, podczas którego pojawia się uczucie ekstremalnego napięcia, mogące hamować zdolność normalnego funkcjonowania organizmu. Pojedynczy atak trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, jednak cały proces powrotu do normalnego stanu może trwać nawet do kilku godzin. Ataki paniki są uciążliwe przede wszystkim dlatego, że mogą pojawić się w niespodziewanym momencie.

Do najczęstszych objawów ataku paniki zaliczamy:

 •       – ból w klatce piersiowej;
 •       – duszności;
 •       – przyspieszony oddech;
 •       – zawroty głowy;
 •       – drżenie ciała;
 •       – mrowienie kończyn;
 •       – bóle brzucha;
 •       – nudności, wymioty;
 •       – kołatanie serca i przyspieszone tętno;
 •       – zimne poty;
 •       – dreszcze lub nagłe uczucie gorąca;
 •       – poczucie nierealności.

Osoby, które doświadczyły ataku paniki, wspominają także o nagłym poczuciu zagrożenia zdrowia i życia.

Co robić, gdy wystąpi atak paniki?

Podczas ataku paniki bardzo ważne jest, aby uspokoić oddech. Można to zrobić, biorąc głęboki wdech, zatrzymując powietrze na chwilę, następnie zrobić długi wydech. W miarę możliwości warto przemieścić się do bezpiecznego, komfortowego miejsca, w którym łatwiej będzie przetrwać atak. Niestety wiele osób cierpiących na nawracające napady paniki nie potrafi sobie z nimi poradzić. Warto więc postawić na próbę całkowitego wyleczenia. W eliminacji ataków paniki mogą pomóc metody pracy z umysłem RTT® oraz RTC®.

Jak hipnoza terapeutyczna i coaching mogą pomóc w walce z atakami paniki?

Hipnoza terapeutyczna RTT® to innowacyjna metoda terapii polegająca na pracy z podświadomością. Terapeuta wprowadza pacjenta w stan hipnozy i pomaga skonfrontować z wydarzeniami i przeżyciami, które są przyczyną ataków paniki. Hipnoza ułatwia też przejście w stan relaksu, a dzięki wsparciu terapeuty, pacjent ma szansę wypracować pozytywne przekonania i nawyki, które w przyszłości mogą pomóc walczyć z napadami lęku. Metoda RTT® przyczynia się do uzyskania kontroli nad negatywnymi emocjami, co znacznie ułatwia radzenie sobie z lękiem i może przyczynić się do zmniejszenia częstotliwości napadów paniki.

Metody pracy z umysłem, takie jak hipnoza terapeutyczna to bezinwazyjny sposób radzenia sobie z zaburzeniami. Innowacyjne techniki hipnozy łączą się z doświadczeniem i wiedzą terapeuty, pomagając pacjentowi skonfrontować się z problemami i znaleźć rozwiązanie na ich eliminację. Co więcej, są to metody bezinwazyjne, niewymagające stosowania środków terapeutycznych, które mogą być stosowane jako terapia samodzielna lub wsparcie terapii farmakologicznej. Warto wiedzieć, że nieleczone ataki paniki mogą prowadzić do nasilenia objawów i częstotliwości napadów, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który może pomóc w poprawie komfortu życia poprzez leczenie lęków. Zapraszam Cię na hipnoterapię stanów lękowych i nerwicy do gabinetu w Warszawie.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *