Jak poradzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami z dzieciństwa?

Wpływ traumy w dzieciństwie na dorosłe życie

Trauma przeżyta w czasach dzieciństwa, może mieć negatywne skutki w późniejszych latach. Osoby, które wciąż zmagają się z dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości, mogą mieć trudności z radzeniem sobie ze stresem, co prowadzi do poważnych problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Dorosłe życie związane jest ze stresem, pochodzącym z pracy, życia rodzinnego i wielu innych sytuacji, związanych z funkcjonowaniem w społeczności. Nie da się stresu całkowicie wyeliminować, można jednak go łagodzić poprzez różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Niestety osoby, które wciąż zmagają się z traumą z dzieciństwa, mogą być niewrażliwe na takie metody. Sytuacje stresowe wiążą się z nawrotem wspomnień, co może doprowadzić do ataków paniki, lęków, niepokoju, a nawet wycofania społecznego.

Jak poradzić sobie z dramatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa?

Wiele osób nie uświadamia sobie, że problemy, z którymi zmagają się w dorosłym życiu, mogą wynikać z traumy przeżytej w dzieciństwie. Pierwszym krokiem w kierunku wyzdrowienia jest więc połączenie tych faktów i poszukanie profesjonalnej pomocy. Coraz popularniejsze w walce z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa stają się metody pracy z umysłem RTT® i RTC®. Pierwsza terapia polega na wprowadzeniu pacjenta w stan hipnozy i dotarcie do negatywnych przekonań, a druga wykorzystuje techniki coachingowe w celu wzmocnienia pewności siebie i utrwalanie dobrych nawyków.

Korzyści ze stosowania RTT® i RTC® w walce z traumą z dzieciństwa to między innymi:

  •       Zrozumienie przyczyn: Hipnoterapia z pomocą metod coachingowych pomaga w uświadomieniu czynników, które doprowadziły do traumy w dzieciństwie. Poprzez odkrywanie ukrytych przekonań, wzorców myślowych i emocji związanych z traumą, pacjenci mogą rozwinąć większą świadomość siebie i swojej historii.
  •       Transformacja przekonań: to zazwyczaj negatywne przekonania i nawyki sprawiają, że trauma wciąż pozostaje żywa w pamięci i zaburza normalne funkcjonowanie. Metody pracy z umysłem pomagają pacjentom odzyskać kontrolę nad życiem i stanem emocjonalnym.
  •       Rozwój nowych nawyków: przy pomocy technik coachingowych stosowanych przez terapeutę, pacjent rozwija zdrowe nawyki myślowe i strategie radzenia sobie w życiu.
  •       Wzmacnianie pewności siebie: Trauma przeżyta w dzieciństwie często skutkuje słabą samooceną. Metody RTT® i RTC®F pomagają pacjentom budować poczucie własnej wartości, pewności siebie i zaufania.

Wymienione wyżej metody nie wymagają stosowania środków farmaceutycznych. Hipnoterapia pozwala dotrzeć do podświadomości pacjenta i zbudować nową podstawę przekonań i nawyków, które mogą prowadzić do wyzdrowienia. Wspomniane techniki pozwalają na leczenie traumy z dzieciństwa z dużą skutecznością. Zapraszam Cię na sesje hipnoterapii Traumy w Warszawie.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *