Blog

Jak wyeliminować ataki paniki dzięki nowatorskim metodom pracy z umysłem?

20.07.23

Powtarzające się ataki paniki często mają związek z traumatycznym wydarzeniem, które wystąpiło w przeszłości. Metody postępowania w trakcie ataku z czasem można sobie wypracować, jednak ważniejsze jest postępowanie w celu wyeliminowania ataków, czyli dojścia do takiej kondycji psychicznej, która pozwoli normalnie funkcjonować bez obaw o wystąpienie napadu lęku.

Czytaj więcej

Jak efektywnie pozbyć się objawów DDA?

20.07.23

Problem alkoholowy w rodzinie to poważna sprawa, która niestety rzadko bywa konfrontowana, przez co dzieci dorastające w takim otoczeniu zmagają się z wieloma problemami w życiu dorosłym. DDA, czyli dorosłe dziecko alkoholika to termin, który odnosi się do osób, dorastających w otoczeniu problemów alkoholowych jednego lub obojga rodziców. Jak się okazuje, nadużywanie alkoholu w rodzinie może mieć negatywny wpływ na dorosłe życie dzieci, które żyły z rodzicami alkoholikami. Czym objawia się DDA i jak można to leczyć?

Czytaj więcej

Jak poradzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami z dzieciństwa?

20.07.23

Trudno o tym mówić, ale nie dla każdej osoby dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy bez zmartwień. Dramatyczne wydarzenia, do których doszło w okresie dzieciństwa, mogą mieć negatywny wpływ na późniejsze życie. Warto wiedzieć, że zdarzenia, których doświadcza młody człowiek, mają bardzo duży wpływ na budowanie osobowości dorosłego, a trauma przeżyta przez dziecko może odcisnąć piętno na całym jego życiu. Jakie metody pomogą poradzić sobie z dramatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa?

Czytaj więcej

Jak pozbyć się skutków traumy?

20.07.23

Traumą nazywany bardzo silne przeżycia, które mogą mieć długotrwałe, trudne do odwrócenia skutki. Osoby, które przeżyły traumę, często odczuwają negatywne konsekwencje tego wydarzenia jeszcze przez długi czas i wielokrotnie uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie. Istnieje kilka metod leczenia, mających na celu neutralizację negatywnych skutków traumy. Co to jest trauma i jakie metody mogą pomóc w zwalczaniu skutków trudnych przeżyć?

Czytaj więcej

Jak wyleczyć nerwicę dzięki efektywnym metodom pracy z umysłem?

20.07.23

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, które może znacząco wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Osoby cierpiące na nerwicę często doświadczają silnego lęku, paniki, natrętnych myśli i niepokoju. Szukając skutecznych metod leczenia, wiele osób zwraca się ku nowoczesnym podejściom, takim jak terapia przy użyciu metod pracy z umysłem RTT® (Rapid Transformational Therapy) i RTC® (Rapid Transformational Coaching).

Czytaj więcej

Jak szybko i efektywnie poprawić jakość snu?

06.04.23

Niedobory snu mogą niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu, zaburzając zarówno kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Warto zadbać o to, aby każda noc była spokojna i zapewniała nam mocny sen, pozwalający całkowicie wypocząć. Jak szybko i skutecznie można poprawić jakość snu? Poznaj najlepsze metody.

Czytaj więcej

Sposoby na szybkie wzmocnienie poczucia własnej wartości

06.04.23

Poczucie własnej wartości to część osobowości człowieka, która w dużym stopniu odpowiada za to, jak odbieramy siebie w świecie. Badania pokazują, że osoby o wyższym poczuciu własnej wartości częściej odnoszą sukcesy i lepiej radzą sobie w życiu. Na szczęście istnieją techniki, które pozwolą nawet na szybkie wzmocnienie samooceny.

Czytaj więcej

Jak wyleczyć depresję przy zastosowaniu nowatorskich metod pracy z umysłem?

06.04.23

Depresja to poważna choroba, dotykająca miliony ludzi na całym świecie. Często lekceważona przez lekarzy, może być wyniszczająca dla chorego i prowadzić nawet do śmierci. Dzięki innowacyjnym metodom pracy z umysłem można zaobserwować więcej przypadków wyleczenia depresji bez obciążających skutków ubocznych. Jakie to metody i jak działają?

Czytaj więcej

Jak szybko pozbyć się stanów lękowych?

06.04.23

Uczucie lęku znane jest nam już od najmłodszych lat życia. Jest to naturalny stan emocjonalny, który pojawia się w sytuacjach codziennych. Kiedy jednak stany lękowe nasilają się do tego stopnia, że nie pozwalają normalnie funkcjonować, stają się problemem, z którym warto udać się do specjalisty. Jakie są najskuteczniejsze metody na szybkie pozbycie się stanów lękowych?

Czytaj więcej