RTT a osiąganie równowagi życia: Jak znaleźć harmonię między pracą a życiem prywatnym

Osoby, które uważają, że potrzebują pomocy w osiągnięciu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, mogą skorzystać z innowacyjnej metody pracy z podświadomością RTT. Jest to bezinwazyjny sposób, który pomoże w wypracowaniu rozwiązań, które ułatwią znalezienie harmonii i połączenie spraw zawodowych i prywatnych w logiczny i uporządkowany sposób. Czym jest metoda RTT i w jaki sposób może pomóc w osiągnięciu równowagi w życiu?

Dlaczego warto dbać o harmonię pomiędzy pracą a życiem osobistym?

W życiu każdego człowieka może zdarzyć się, że sprawy zawodowe staną się ważniejsze od prywatnych i na odwrót. Jeżeli jest to chwilowe, łatwo można sobie poradzić z rozbieżnością i szybko wrócić do równowagi. Problem pojawia się wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń, które wpływają na jakość życia, np. skupiając się bardziej na życiu zawodowym, zaniedbujemy relacje z bliskimi i własne zdrowie. Poświęcanie nadmiernej uwagi życiu zawodowemu może nie tylko niekorzystnie wpłynąć na stosunki z partnerem, przyjaciółmi i rodziną, ale też prowadzić do wypalenia zawodowego, co z kolei może mieć poważne konsekwencje dla naszej kariery. Warto więc od samego początku starać się znaleźć równowagę, a jeżeli nie wiemy, jak to zrobić, warto rozważyć szybką i skuteczną metodę Szybkiej Terapii Transformacyjnej RTT.

Dlaczego RTT to dobry sposób na poprawę równowagi w życiu?

RTT to oparty na dowodach model terapeutyczny, który łączy w sobie hipnoterapię z elementami terapii behawioralnej. Głównym celem wprowadzenia pacjenta w trans jest dotarcie do głębokich warstw podświadomości, w których zazwyczaj znajdują się wyrobione wzorce zachowań i przekonań, które wpływają na to, jak postępujemy w życiu. W przypadku, gdy życie zawodowe zabiera pacjentowi większość czasu, często zdarza się, że w głębi jego umysłu istnieje przekonanie o tym, że należy cały czas dążyć do doskonałości zawodowej i starać się zarabiać jak najwięcej pieniędzy. Może to wynikać z wydarzeń z dzieciństwa lub młodości, gdy ktoś wywierał na danej osobie presję, dotyczącą osiągania sukcesów zawodowych. Przyczyny braku harmonii pomiędzy dwoma opisywanymi podmiotami mogą być różne, jednak w większości przypadków znajdują się w psychice.

Terapia RTT pomaga pacjentowi stać się bardziej świadomym siebie. Docierając do ukrytych warstw świadomości, hipnoza ułatwia zrozumienie przyczyny negatywnych zachowań i skonfrontowanie z nimi. Jednocześnie przy pomocy delikatnej sugestii terapeuta pomaga wypracować nowe modele zachowań, mające na celu osiągnięcie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zapraszam Cię na sesje hipnoterapii w Warszawie.

Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Hipnoterapeuta Nina Ambroziak
Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *